Na staveništi je velmi důležitá i dobrá parta

Barbora Srnská (24 let)

„Od kolegů se hodně učím a navíc je s nimi v práci legrace.“

Má ráda krásná místa a klid v přírodě, kolečkové lyže, nebo si jde (pokud má chvíli času) jen tak zaběhat. V zimě se vydává do sněhových bílých stop běžkařských tras a jejím snem je někdy v budoucnu vlastnit malou kavárničku s výbornou kávou a vlastnoručně upečenými dorty… I to je stavbyvedoucí Metrostavu Bc. Barbora Srnská. Aktuálně však na své koníčky moc času nemá. Její náplní práce je v rámci modernizace úseku D1 s mostem Vysočina zajišťování laboratorních zkoušek, dále pak kontrola bezpečnosti na stavbě, koordinace a kontrola práce subdodavatelů, včetně vedení stavebních deníků u stavebních objektů na trase a komunikace se stavebními dozory.

Barča žije v 35 km vzdáleném Žďáru nad Sázavou, do práce dojíždí denně, a ke stavařině se dostala díky svým rodičům. „Hlavně tedy taťkovi. Líbilo se mi, že je úspěšný v tom, co dělá, a chtěla jsem dosáhnout něčeho podobného. On se věnuje převážně železničním stavbám, mě nadchly silnice,“ říká sympatická Barbora. Když se rozhodovala pro vstup do praxe, jasnou volbou pro ní byl Metrostav. „Ten byl pro mě vždy firmou s velkým F,“ říká.

Mladá stavbařka teprve nedávno vystudovala obor Dopravní stavby na Vysoké škole Báňské – Technické univerzitě v Ostravě a ráda vzpomíná na přátelskou až rodinnou atmosféru, která mezi spolužáky a zdejším akademickým sborem panovala. „Zvolila jsem si studium oboru Stavitelství. Říkala jsem si, že mě to může bavit a vždy, když si nebudu vědět rady, doma mi určitě pomůžou a vše vysvětlí,“ vzpomíná na své rozhodnutí.

V aktuální hierarchii Metrostavu je podřízená hlavnímu stavbyvedoucímu Jirkovi Cuplovi a jak jeho, tak celý mužský kolektiv si nemůže vynachválit. „Jsem ráda za chlapský kolektiv. Nikdo se ke mně nechová povýšeně a všichni jsou ochotni mi poradit v situacích, když zrovna jejich pomoc potřebuji. Máme super tým, je v něm legrace a jsem ráda, že se můžu učit od právě těchto ostřílených kolegů, kteří mi předávají své bohaté zkušenosti,“ říká Barbora.